Międzybursiany Konkurs Ortograficzny

6 czerwca 2024 r., w naszej lokalizacji przy ul. Okopowej, odbył się doroczny, Międzybursiany Konkurs Ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii". W tym roku na wszystkich trzech miejscach na podium stanęli nasi Goście: z Księcia Janusza oraz z Zagójskiej. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie oraz gratulujemy tak szerokich umiejętności ortograficznych!

Słodkie obchody Dnia Dziecka

03.06.24 r., z okazji Dnia Dziecka, w naszej stołówce miał miejsce miły podwieczorek. Obok tradycyjnych ciast i owoców były też i lody kulkowe - do wyboru, w różnych smakach. Po ich degustacji i życzeniach każdy wychowanek otrzymał słodki upominek w postaci czekolady. Spotkanie to było również okolicznością sprzyjającą integracji młodzieży.

Wyjście na wystawę Klimta

Dnia 23.05.2024 grupa wychowanków wybrała się na wystawę Gustava Klimta. Po raz pierwszy została ona pokazana w Polsce. Wystawa to połączenie mistrzowskiej sztuki z nowa technologią. Obrazy Klimta pokazane są na całej przestrzeni wystawienniczej. Cudowne doznania artystyczne.

Pożegnanie maturzystów

22.04.2024 r., w pięknie udekorowanej świetlicy, miało miejsce uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów. Była to iście oskarowa gala, podczas której nasi - już za chwilę - abiturienci mieli okazję przejść się po czerwonym dywanie, rozłożonym tu specjalnie dla nich. Otrzymali pamiątkowe oskary za rolę w filmie Bursa nr 6 oraz kubki. Imprezę uświetniły występy wokale i taneczne naszych wychowanków i zaproszonych specjalnie na tę okazję gości. Po przemowie p.Dyrektor i wręczeniu upominków przyszedł czas na wspólą degustację.

Konkurs na kartki świąteczne

Nasze uzdolnione wychowanki wykazały się dużą kreatywnością i uzdolnieniami manualnymi, wykonując piękne kartki na świąteczny konkurs. Serdecznie wszystkim gratulujemy!