ul. Długa 18/20
ul. Długa 18/20

tel: 228 311 545

ul. Zagójska 3
ul. Zagójska 3

tel: 228 108 488

ul. Okopowa 55a
ul. Okopowa 55a

tel: 222 777 090

Image

REKRUTACJA DO BURSY NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Szanowni Rodzice, Kandydaci

21 maja 2024 od godz. 12.00 do 26 lipca 2024 do godz. 16.00 rusza rejestracja (logowanie się) w elektronicznym systemie rekrutacji dla nowych kandydatów.
Poniższy link do rejestracji będzie aktywny od: 21 maja 2024 od godz. 12.00:

https://warszawa-bursy.pzo.edu.pl

Przed wypełnieniem dokumentu prosimy o zapoznanie się z zasadami i harmonogramem postępowania rekrutacyjnego.

zasady postępowania rekrutacyjnego znajdą Państwo już teraz pod poniższym linkiem:

https://warszawa-bursy.pzo.edu.pl/domio-public/menu/18

a harmonogram postępowania rekrutacyjnego tutaj:

https://warszawa-bursy.pzo.edu.pl/domio-public/schedule

Wypełniony wniosek wraz z załącznikami oraz potwierdzeniem ze szkoły, do której kandydat został zakwalifikowany, należy złożyć w bursie z lokalizacją przy ul. Okopowej (najpóźniej do 26 lipca 2024 do godz. 16.00). Dalej postępować zgodnie z harmonogramem. 

Samo zalogowanie się od systemu i wypełnienie wniosku nie wystarczy; należy złożyć komplet dokumentów,opisanych szczegółowo w zasadach postępowania rekrutacyjnego.

Akcja "GORĄCZKA ZŁOTA PCK"

Zachęcamy do włączenia się do n/w akcji także w naszej Bursie. W każdej lokalizacji wystawiona zostanie puszka na "złote"monety.

Potrzebne złoto – wystartowała 23. edycja „Gorączki Złota PCK”

Rusza 23. edycja ogólnopolskiej akcji „Gorączka Złota PCK”. Tradycyjnie w szkołach, przedszkolach i firmach pojawią się pojemniki, do których można wrzucić „złote” monety o nominałach 1, 2, 5 groszy. Zebrane w ten sposób środki pomogą sfinansować letni wypoczynek, zakup szkolnych wyprawek i pomocy edukacyjnych dla potrzebujących dzieci.

„Gorączka Złota PCK” to jedna z corocznych akcji Polskiego Czerwonego Krzyża, której celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Od początku jej trwania zebranych zostało ponad 3 miliony złotych.

Uczenie kolejnych pokoleń bezinteresownego pomagania jest jednym z kluczowych działań naszego Stowarzyszenia. Co roku w setkach szkół, przedszkoli,  ale i firm oraz instytucji są rzesze „rozgorączkowanych” osób, które angażują się w akcję zbierania monet. Cieszymy się, że dzięki ich wsparciu, pomagamy najbardziej potrzebującym – mówi Michał Mikołajczyk, członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża, inicjator kampanii „Gorączka Złota PCK”. 

„Gorączka Złota PCK” polega na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5-groszowych. W ramach akcji prowadzone są zbiórki w sklepach, w szkołach, w przedszkolach oraz w firmach. Dzięki zaangażowaniu darczyńców z całej Polski, drobne monety zamieniają się w „tony złota”, które pomagają najmłodszym, zapobiegają wykluczeniu społecznemu i stwarzają szansę na lepszy start w dorosłość. Środki zebrane podczas akcji przeznaczamy na pomoc dzieciom, dofinansowując między innymi: letni wypoczynek, ciepłe posiłki w szkołach, wyprawki szkolne, a także pomoce naukowe.

Akcja „Gorączka Złota PCK” ma również wymiar edukacyjny. Poprzez akcję PCK promuje idee wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Większość wolontariuszy w „Gorączce Złota” to uczniowie pomagający swoim rówieśnikom. To właśnie aspekt edukacyjny – pokazanie jak drobny gest jakim jest zebranie garści „złotych monet” – ma szczególną wartość. Akcja co roku spotyka się z dużym zainteresowaniem szkół i przedszkoli.

Zachęcamy wszystkich, dużych i małych. Czy wiecie już, gdzie w  waszej szkole, przedszkolu, sklepie, biurze, restauracji pojawi się pojemnik na złoto? Dołączcie do grona „rozgorączkowanych”. Wspólnie odmieńmy los potrzebujących dzieci. Pomagajmy razem- dodaje Michał Mikołajczyk.

Akcja „Gorączka Złota PCK” do 24 maja 2024r.