Bursa nr 6
z lokalizacją przy

ul. Okopowej 55A, 
01-043 Warszawa
tel. 222777090, 723244258

  20.04.2021r. w bursie odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów. W skromnym, acz szacownym gronie świętowaliśmy i z nostalgią wspominaliśmy pobyt naszych - już za moment - abiturientów. Wszystkim Wam życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych i wszelkiego najlepszego w dalszym, dorosłym już życiu.

  20.04.2021r. młodzież uczestniczyła w „Grze w biało-czerwone”. Zabawa odbywała się w dwóch zespołach; białym, składającym się z dziewcząt i czerwonym - chłopców. Z puli pytań dotyczących historii, kultury i literatury polskiej uczestnicy losowali pytania, a za prawidłową odpowiedź otrzymywali kartę białą lub czerwoną do ułożenia flagi. Wygrali ci, którzy jako pierwsi ułożyli swój kolor - i wszyscy, którzy biorąc udział w zabawie miło i aktywnie spędzili wspólnie czas, z dala od wszechobecnej teraz elektroniki.

  Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. Z tej okazji obecna w bursie młodzież została zaproszona na wykwintne, świąteczne śniadanie. Wszystkim naszym wychowankom, absolwentom oraz sympatykom bursy życzymy wszelkiego dobra, zdrowia i spokojnego czasu, spędzonego w gronie najbliższych.

  18.03.2021r. odbyły się zajęcia warsztatowe pt. „Jestem bezpieczny” - dotyczące znajomości zasad bezpieczeństwa i obowiązujących w bursie procedur. W czasie ich trwania młodzież miała okazję m.in. zgłębić swą wiedzę z zakresu cyberprzemocy i coraz częściej spotykanych uzależnień behawioralnych: od gier komputerowych i Internetu.

   

  11.03.2021 r. wychowankowie bursy udali się do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Młodzież miała okazję zwiedzić wystawę czasową p.t. „Chopin i przyjaciele”, a na niej m.in. 30 oryginalnych obiektów, opowiadających historie znajomości Fryderyka Chopina, a także przekazane w darze rękopisy kompozytora.

  Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Bursy przygotował miłą niespodziankę. Wszystkie panie zostały obdarowane kwiatami i czekoladkami. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

   

   

  © 2018 Bursa nr 6. All Rights Reserved.
  Wykonanie: webmania.pl

  Please publish modules in offcanvas position.

  Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej.          Zgadzam się