Bursa nr 6
ul. Okopowa 55A
01-043 Warszawa
tel. (22) 838-95-96

  18.03.2021r. odbyły się zajęcia warsztatowe pt. „Jestem bezpieczny” - dotyczące znajomości zasad bezpieczeństwa i obowiązujących w bursie procedur. W czasie ich trwania młodzież miała okazję m.in. zgłębić swą wiedzę z zakresu cyberprzemocy i coraz częściej spotykanych uzależnień behawioralnych: od gier komputerowych i Internetu.

   

  11.03.2021 r. wychowankowie bursy udali się do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Młodzież miała okazję zwiedzić wystawę czasową p.t. „Chopin i przyjaciele”, a na niej m.in. 30 oryginalnych obiektów, opowiadających historie znajomości Fryderyka Chopina, a także przekazane w darze rękopisy kompozytora.

  Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Bursy przygotował miłą niespodziankę. Wszystkie panie zostały obdarowane kwiatami i czekoladkami. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

   

   

  Na przełomie lutego i marca b.r. miały miejse dwa wyjścia - pod Muzeum Więzienia Pawiak.
  "Położone w samym centrum Warszawy więzienie śledcze, popularnie zwane Pawiakiem (nazwa pochodzi od ulicy Pawiej, przy której znajdowała się brama wjazdowa) zostało zbudowane w latach 1830-1836 wg projektu znanego warszawskiego architekta Henryka Marconiego.
  Od 1863 r. było więzieniem politycznym z oddziałami męskim i kobiecym. W latach zaborów więzieni tu byli członkowie Rządu Narodowego, powstańcy 1863 r., tysiące działaczy partii robotniczych, narodowych i ludowych. W czasie rewolucji 1905-1907 Pawiak był, obok Cytadeli Warszawskiej, głównym więzieniem politycznym dla jej uczestników. Szerokim echem w całej Polsce odbiło się wówczas brawurowe uwolnienie 24 kwietnia 1906 r. przez członków Organizacji Bojowej PPS pod dowództwem Jana Gorzechowskiego „Jura” 10 więźniów Pawiaka zagrożonych karą śmierci. Więzieniem śledczym, zarówno kryminalnym jak i politycznym, był Pawiak do końca panowania rosyjskiego w Królestwie, taki też charakter zachował w Polsce niepodległej.

  25 lutego 2021r. w naszej bursie odbył się quiz patriotyczny. Dwie drużyny wychowanków dzielnie odpowiadały na niełatwe niekiedy pytania z zakresu wiedzy o Polsce. Nagrodą dla wszystkich był słodki poczęstunek i mile spędzony czas.

   

  Z okazji święta zakochanych, nasz Samorząd zorganizował w bursie walentynkowy wieczór filmowy. Smakołyki i sercowe dekoracje zapewniły miły nastrój do wspólnego obejrzenia komedii romantycznej - o jakże pasującym tytule - „Walentynki”.

  © 2018 Bursa nr 6. All Rights Reserved.
  Wykonanie: webmania.pl

  Please publish modules in offcanvas position.

  Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej.          Zgadzam się