Bursa nr 6
z lokalizacją przy

ul. Okopowej 55A, 
01-043 Warszawa
tel. 222777090, 723244258

  Włącz teatr

  Projekt eukacyjny:
  "Włącz teatr - i skompletuj swój bagaż doświadczeń"

       Cykl kreatywnych warsztatów odbywających się w różnych przestrzeniach teatru, w którym inspiracją do własnych poszukiwań twórczych będą twórcy związani z teatrem. Jednocześnie na tej bazie poprzez aktywne działanie, poznawać będziemy różnorodne metody i narzędzia teatralnego rozwoju (drama, taniec kreatywny, teatr formy itp).

  Cele:
  - zainspirowanie do twórczego postrzegania codzienności i do działań,
  - wspieranie indywidualnego potencjału poszczególnych wychowanków,
  - doświadczanie metod i narzędzi teatralnych
  - poszerzenie wiedzy o inspirujących twórcach poprzez twórcze działanie
  - budowanie relacji i współdziałania
  - propagowanie kultury teatralnej wśród uczniów,
  - rozwijanie umiejętności artystycznych
  - rozwijanie wyobraźni, kreatywności, wrażliwości,
  - doskonalenie umiejętności rozwiązywania problemów i twórczego działania w zespole.

  Formy pracy:
  - Indywidualna forma pracy
  - zespołowa forma pracy

  Metody pracy:
  - Pogadanka
  - Metoda poszukująca
  - Metoda praktycznego działania
  - Metoda oglądowa.

  Harmonogram realizacji projektu:
  - Czas trwania projektu : październik 2019 - maj 2020r.

  Sposób realizacji projektu:
  - 3 spotkania w Teatrze Studio tetrgaleria – (w ciągu roku szkolnego w zależności od dostępności warsztatów)
  Teatr od kulis - wprowadza pojęcia związane ze sztuką i historią teatru. Czy wiesz kim jest inspicjent, jakie jest pochodzenie słowa foyer albo jak stworzyć na scenie efekty świetlne? Zanim aktor spotka się z widzem, mijają miesiące czasochłonnych przygotowań. Każdy z elementów spektaklu wymaga ogromnego nakładu pracy, nad każdym przedstawieniem pracuje sztab ludzi. Daj się zabrać na spacer po zakamarkach STUDIO teatrgalerii i zobacz cały proces od środka! Wybierz się na wycieczkę do miejsc, do których widzowie nie mają zazwyczaj wstępu i odkryj tajemnice teatralnego rzemiosła. W ciągu godziny oprowadzimy Cię po całym teatrze: od bufetu, poprzez dużą scenę, aż do magazynu kostiumów. Wyjaśnimy co, gdzie, i jak powstaje, a wyprawę urozmaicimy teatralnymi działaniami ( czas trwania zajęć 60 min ).
  Robimy teatr - przybliża rodzaje i sposoby tworzenia dzieła teatralnego oraz pozwala uczestnikom na własnej skórze doświadczyć kolejnych etapów jego powstawania. Teatr. Pięcioliterowe słowo – ocean znaczeń. Jednym z nich jest spektakl, który również można tworzyć na tysiące różnych sposobów. Jaki będzie Twój? Zainteresuje Cię teatr klasyczny, teatr improwizacji czy może teatr awangardowy? Podczas półtoragodzinnego spotkania będziemy robić teatr: poznamy specyfikę zawodu reżysera, dowiemy się jak stworzyć tekst sceniczny, zapoznamy się z podstawami warsztatu aktorskiego. Punktem odniesienia naszego warsztatowego dzieła będą tematy ważne dla współczesnych dzieci i młodzieży oraz spektakle z repertuaru STUDIO teatrgalerii.( czas trwania zajęć 90 min ).
  Sztuka improwizacji.- skupia się na tej jednej, bardzo specyficznej i wielowymiarowej formie teatru jaką jest improwizacja. Przed nami wyjątkowa, zagadkowa podróż, której trasa będzie zależeć jedynie od Was! Podczas półtoragodzinnego warsztatu wieńczącego teatralną ścieżkę rozwoju STUDIO poznamy jeden ze sposobów powstawania spektaklu – improwizację. Punktem odniesienia będą przedstawienia z repertuaru teatru, w których improwizacja odegrała znaczącą rolę. Będziemy opowiadać historie, przemieniać swoje ciała w maszyny, zwierzęta, a nawet rekwizyty; będziemy improwizować – z ciałem, głosem, tekstem, muzyką i przedmiotem. A wszystkiemu przyświecać będzie cel uwolnienia własnego potencjału twórczego, a także bycia bardziej otwartym i spontanicznym na co dzień ( czas trwania zajęć 90 min ).
  - 4 wyjścia na wybrany spektakl teatralny - (w ciągu roku szkolnego w zależności od dostępności warsztatów).

  Podsumowanie i ocena projektu
  W celu sprawdzenia, czy podjęte działania okazały się skuteczne, a zamierzone cele zostały osiągnięte zastosowane zostaną narzędzia ewaluacji:
  - obserwacja powstałych w trakcie trwania projektu wytworów,
  - analiza zadań,
  - Sprawozdanie z ukończonego projektu.

  © 2018 Bursa nr 6. All Rights Reserved.
  Wykonanie: webmania.pl

  Please publish modules in offcanvas position.

  Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej.          Zgadzam się